1388/03/11
۲۲۶ - من رای میدهم - ۱

یه چند وقتی بود که میخواستم این پستها رو بنویسم، ولی خب نمیشد! حالا که زدیم پای مبارک رو تو آیکیدو ناقص کردیم و باید بشینیم تو خونه، اینا رو هم مینویسیم :دی

یه چند وقتی هست که بحث انتخابات بالا گرفته و بیشتر از هر انتخاباتی به دنیای مجازی و وبلاگ و سایت و اینجور جاها کشیده! بحث انتخابات به دوتا بحث تقسیم میشه. یکی خود رای دادن، یکی به کی رای دادن! از همین الان هم بگم، حرفهائی که میزنم کاملا نظرات شخصی من میباشند (نقطه سر خط!)

اول از همه باید مشخص باشه که اصلا میخوایم رای بدیم یا نه؟! مسئله تحریم انتخابات یه چند سالی هست که مطرح بوده. یکسری هم بخاطر دلایل خودشون هر دفعه سر همه انتخابات رای ندادن! یکی از دلایل اینه که انتخابات توی مملکت ما قبل از اینکه حکم انتخاب کاندیدا برای یه پست باشه، تائید نظام جمهوری اسلامی بوده و هست و خواهد بود! برای همین یه سری رای نمیدن! ولی خب این رای ندادن به هیچ جائی نرسیده و تا مدت زیادی هم نخواهد رسید! دلیلش هم اینه که بالاخره یه اکثریتی هستن که نقطه مشترک رای دادن به نظام رو دارن. حالا یه سری اصولگرا، یه سری اصلاح طلب، ولی اکثریتی هستند که رای میدن. البته این دو دسته به هرحال دسته بندی های خودشون رو هم دارن!

اصولگراها که ۱۰۰٪ رای میدن! بقیه یا اصلاح طلب هستن که رای میدن، یا اصلاح طلب که رای نمیدن، یا کسائی که اصلا میخوان نظام رو کلا براندازن! از نظر تعداد، اصولگراهائی که رای میدن از اصلاح طلبهائی که رای میدن بیشترن! کسانی که انتخابات رو تحریم میکنند، فقط دارن فرصتی رو از دست میدن، و فرصتی رو به طرف مقابلشون میدن برای اداره کشور!

بعد از این همه سال، ثابت شده که تحریم انتخابات فقط و فقط نتیجه عکس داشته و بس! رای دادن برای این نیست که حق ماست، یا وظیفه شرعی، یا رای میدیم چون باید رای بدیم! رای میدیم چون حق انتخاب داشته باشیم!

اینکه به کی رای بدیم باشه واسه پست بعدی، فعلا پام خسته شده، میخوام یکم راه برم :دی

---___---___---___---___---

قدیما حال دیگر داشتیم!
  1. [ بدون عنوان ]
  2. [ بدون عنوان ]
  3. [ بدون عنوان ]
  4. ۳۲۶ - بی غم عشقت...
  5. ۳۲۵ - یک اتفاق زیبا
آرشیو